sfara tours orizontal va ureaza un 2021 plin de calatorii!

Gabriel Zetea: Sumele reținute din pensiile peste 4.000 de lei, în ianuarie, vor fi returnate în luna februarie, pentru a se respecta decizia CCR!

Gabriel Zetea: Sumele reținute din pensiile peste 4.000 de lei, în ianuarie, vor fi returnate în luna februarie, pentru a se respecta decizia CCR!

Taloanele pentru pensiile peste 4.000 de lei au fost tipărite, în luna decembrie, conform legislației în vigoare la acel moment. Motivarea CCR care a decis că Guvernul nu poate diminua pensiile în plată prin impunerea de contribuții a venit abia pe 29 decembrie 2022. Retipărirea taloanelor pentru câteva sute de mii de pensionari cu pensii mai mari de 4.000 de lei ar fi însemnat o întârziere pensiilor pentru ceilalți peste 4 milioane de pensionari, ceea ce ar fi fost profund incorect. Sumele reținute din pensiile peste 4.000 de lei, vor fi returnate în luna februarie, pentru a se respecta decizia CCR.

Gabriel Zetea, deputat PSD Maramureș

Previous Călin Bota, deputat PNL Maramureș: La Nistru va fi construit un ansamblu de locuințe sociale pentru tineri aflați în dificultate
Next Anunț public privind depunerea solicitării de emitere a acordului de mediu - pentru Stația de Epurare Baia Mare

About author

You might also like

Social 0 Comments

Primarul PNL, Gavril Ropan: ”DESCENTRALIZAREA, subiectul principal al întâlnirii Ligii Aleșilor Locali”

Președintele Klaus Iohannis a participat, ieri, la Sala Polivalentă, la reuniunea Ligii Aleşilor Locali PNL, eveniment la care au luat parte aproximativ 5.000 de membri ai PNL, primari, preşedinţi de

Social 0 Comments

Gabriel Zetea (PSD): ”Peste 2000 de asistenți personali ai persoanelor cu handicap grav din Maramureș sunt umiliți de Guvernul PNL”

            Tot mai mulți maramureșeni au ajuns la limita răbdării din cauza indolenței cu care Guvernul Orban privește problemele reale ale României. Doar în Maramureș, peste 2.000 de asistenţi personali

Social 0 Comments

Gavril Ropan, primar Coroieni: “Hristos a ÎNVIAT! Și asta se simte în orice are viață”

Hristos a ÎNVIAT și asta se simte în orice are viață, în firul ierbii, în cântul păsărilor, în seninul cerului. Invierea este un act divin ce dă o nouă existență

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply