sfara tours orizontal va ureaza un 2021 plin de calatorii!

21 DE PERCHEZIȚII DOMICILIARE, PRIVIND NERESPECTAREA REGIMULUI ARMELOR ȘI MUNIȚIILOR

21 DE PERCHEZIȚII DOMICILIARE, PRIVIND NERESPECTAREA REGIMULUI ARMELOR ȘI MUNIȚIILOR

La această oră, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Suceava – Serviciul Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase pun în executare 21 de mandate de percheziție domiciliară, la persoane din mai multe localități din mediul rural, din județul Suceava, cercetate pentru săvârșirea infracțiunilor de nerespectarea regimului armelor și munițiilor.

Perchezițiile se desfășoară într-un dosar complex, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Suceava, privind arme de vânătoare introduse ilegal în țară și utilizate pentru acte de braconaj, în perioada 2024 – 2025.

Activitățile beneficiază de sprijinul polițiștilor Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, Serviciului Ordine Publică, Serviciului Investigații Criminale și Serviciului Criminalistic din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Suceava, precum și de sprijinul polițiștilor din cadrul serviciilor arme, explozivi și substanțe periculoase Iași, Bacău, Neamț, Bistrița, Maramureș și Serviciului pentru Intervenții și Acțiuni Speciale.

La acțiunea de amploare participa polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Suceava și al județelor limitrofe, sprijiniți de grupe cu luptători din cadrul Serviciului pentru Acțiuni Speciale.

INSPECTORATUL GENERAL AL POLIŢIEI ROMÂNE CENTRUL DE INFORMARE ŞI RELAŢII PUBLICE

Previous Republica Bulgaria – mărirea cuantumului taxelor de drum în Republica Bulgaria începând cu data de 1 aprilie 2025 (taxa Toll) și 1 mai 2025 (vinieta electronică)
Next Tânăr fără permis, depistat în timp ce conducea un motociclu neînmatriculat

About author

You might also like

Actualitate 0 Comments

VÂNZAREA voucherelor de vacanță este ILEGALĂ. Le poți folosi ACUM și călătorești anul VIITOR. Cum îți poți lua prietenii cu tine

Mult așteptatele vouchere de vacanță au produs multă bucurie dar și multă confuzie în rândul beneficiarilor. Și cum românul face bișniță cu orice și oricând, mulți deținători de astfel de

Actualitate 0 Comments

Premierul Nicolae Ciucă: Vom  asigura finanțarea Podului peste Tisa pentru finalizarea acestui obiectiv de investiții în vara lui 2024

Prezent în județul Maramureș în aceste zile, Prim-ministrul României, Nicolae Ciucă, împreună cu Președintele Consiliului Județean Maramureș, Ionel Bogdan, cu Ministrul Afacerilor Interne, Lucian Bode, cu oficiali guvernamentali și parlamentari

Actualitate 0 Comments

Maramureș și Ungheni, pași pentru consolidarea parteneriatului prin proiecte comune de dezvoltare

Miercuri, 26 februarie 2025, președintele Consiliului Județean Maramureș, Gabriel-Valer Zetea a primit vizita președintelui raionului înfrățit Ungheni din Republica Moldova, Dionisie Ternovschi. La întâlnire a participat și Florentin-Nicolae Tuș, Consulul

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply