IONEL BOGDAN, președinte PNL Maramureș: “Klaus Iohannis i-a asigurat pe parlamentarii europeni că România va continua lupta anticorupție”
Președintele Klaus Iohannis a transmis astăzi, în Parlamentul European, atașamentul românilor la valorile democratice, europene. El i-a asigurat pe parlamentarii europeni că România va continua lupta anticorupție, chiar dacă există dezbateri aprinse la București privind justiția și statul de drept.
De asemenea, președintele a subliniat că țara noastră se va implica activ în dezbaterea privind viitorul Europei, mai ales că vom prelua de la 1 ianuarie președinția rotativă a Consiliului UE, o perioadă dificilă, cu provocări majore, cum este Brexit-ul.
Românii au vocație europeană și își doresc să trăiască într-o țară în care valorile și principiile democratice sunt respectate și prețuite. Acesta a fost cel mai puternic mesaj transmis de președintele Iohannis în Parlamentul European și sperăm că parlamentarii europeni vor ține cont de el în momentul în care se va lua o decizie privind România.
IONEL BOGDAN,
Președinte PNL Maramureș
About author
You might also like
Președintele PSD Maramureș își apără clientela politică plătită din bani publici
Președintele PSD Maramureș, Gabriel Zetea, a ieșit din nou la rampă cu un val nou de dezinformări privind angajații din unitățile școlare maramureșene. În urma adoptării Ordonanței de urgență care
Cornelia Negruț: De ce să votați duminică ALDE Maramureș?
Un vot pentru ALDE este un vot pentru o Românie care deservește propriii săi cetățeni și nu interese ascunse.Este un vot pentru adevărata schimbare, pentru o Românie mai bună.Aceste alegeri
Cele 2500 de VOTURI MAGICE
Am trecut prin viață, confruntându-mă atât cu lucruri bune, dar și cu cele mai puțin plăcute. Depinde din ce unghi privești problemele. Din perspectiva pesimistului sau cea a optimistului? Sunt
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!