sfara tours orizontal va ureaza un 2021 plin de calatorii!

Maramureș. PATRU tineri s-au luat la bătaie. Unul a MURIT iar ceilalți prezintă leziuni prin TĂIERE. POLIȚIA e în alertă

Maramureș. PATRU tineri s-au luat la bătaie. Unul a MURIT iar ceilalți prezintă leziuni prin TĂIERE. POLIȚIA e în alertă

La data de 5 ianuarie 2024, ora 01.01, polițiștii au fost sesizați prin SNUAU 112 despre faptul că, în localitatea Ieud, patru tineri ar fi suferit leziuni corporale, ca urmare a comiterii unei infracțiuni cu violență.

De urgență, la fața locului s-a deplasat patrula Secției 2 Poliție Rurală Bogdan Vodă, fiind identificate victimele. Ca urmare a folosirii unui obiect tăietor, trei tineri cu vârste de 20 și 22 de ani prezentau plăgi, iar un tânăr de 23 de ani a decedat.

Până în prezent, în urma activităților desfășurate de polițiști, sub coordonarea procurorului, au fost identificate persoanele bănuite că ar fi fost implicate în activitatea infracțională. Trei tineri au fost depistați și se află în custodia polițiștilor și în continuare se efectuează verificări pentru depistarea a încă unei persoane.

La nivelul inspectoratului a fost formată o echipă complexă de cercetare pentru documentarea întregii activități infracționale și lămurirea stării de fapt.

Având în vedere aspectele menționate, cercetările au fost declinate în favoarea Parchetului de pe lângă Tribunalul Maramureș.

IPJ MARAMUREȘ

Previous NEWS ALERT Crin Antonescu anunță că își suspendă candidatura la prezidențiale și acuză partidele că l-au lăsat singur: „O să mă gândesc mai bine”
Next Lei și tigri - REGII ALBI de la ZOO Nyíregyháza

About author

You might also like

Actualitate 0 Comments

COSTENI. Se REFSACE drumul principal. La primăvară urmează ASFALTUL

Dragi locuitori ai satului Costeni, Cu inima plină de dorința de a face comunitatea noastră mai puternică și mai sigură, vreau să vă informez că echipa noastră depune toate eforturile

Actualitate 0 Comments

IONEL BOGDAN: DESCHIDEM O EXTENSIE A UNIVERSITĂȚII DE MEDICINĂ ȘI FARMACIE ”IULIU HAȚIEGANU” CLUJ-NAPOCA LA BAIA MARE

Universitatea de Medicină și Farmacie “Iuliu Hațieganu” din Cluj-Napoca se dezvoltă cu o nouă extensie universitară în municipiul Baia Mare, în cadrul căreia vor fi formați asistenți medicali generaliști. Președintele

Actualitate 0 Comments

Primăria Fărcașa are sediu nou, un proiect realizat de echipa primarului Ioan Stegeran (GALERIE FOTO)

Împreună cu Marcel Boloș, ministrul Finanțelor, am vizitat noul sediu al primăriei Fărcașa, un proiect realizat de echipa primarului Ioan Stegeran. De asemenea, am fost pe șantierul depozitului de deșeuri

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply