BREAKING NEWS

Prima extragere „Hai cu Busul!” la Baia Mare: șase elevi premiați pentru că merg cu autobuzul

Prima extragere din cadrul campaniei „Hai cu Busul!”, proiect derulat de Primăria Municipiului Baia Mare în parteneriat cu CS Minaur și SC URBIS SA, a avut loc ieri, 25 noiembrie 2025, printr-un sistem electronic de selecție aleatorie.

Conform rezultatelor extragerii, cele trei tricouri semnate de jucătorii clubului Minaur au fost câștigate de elevii care au seriile de abonament 229332596, 229930275 și 230069135, de la Liceul Teoretic „Németh László”, Colegiul Național „Vasile Lucaciu” și Colegiul Economic „Nicolae Titulescu”.

Cele trei mingi semnate de jucătorii Minaur au mers către elevii cu seriile de abonament 104005, CTE 010312 și 230544216, de la Școala Gimnazială „Nicolae Iorga”, Școala Gimnazială Nr. 18 și, din nou, Liceul Teoretic „Németh László”.

Câștigătorii au fost anunțați pe email și sunt invitați să își ridice premiile mâine, joi, 27 noiembrie, la ora 15:00, de la Cabinetul Primarului, situat pe strada Gheorghe Șincai nr. 37.

Campania „Hai cu Busul!” se desfășoară lunar pe tot parcursul anului școlar 2025–2026. Elevii cu abonament URBIS activ se pot înscrie până în data de 20 a fiecărei luni, prin formularul online disponibil pe site-ul Primăriei Municipiului Baia Mare, iar extragerile au loc în data de 25.

Partajează acest conținut:

Poate ai ratat