sfara tours orizontal va ureaza un 2021 plin de calatorii!

Senatorul PNL, Cristian Niculescu Țâgârlaș – Victor Ponta încearcă, din nou, să joace rolul liderului providențial, sperând că memoria alegătorilor români este scurtă

Senatorul PNL, Cristian Niculescu Țâgârlaș – Victor Ponta încearcă, din nou, să joace rolul liderului providențial, sperând că memoria alegătorilor români este scurtă

Nici nou, nici independent, în niciun caz suveranist autentic, Victor Ponta încearcă, din nou, să joace rolul liderului providențial, sperând că memoria alegătorilor români este scurtă.

În realitate, se lansează într-o nouă încercare de a aduna voturi din bazinul PSD, partid în care ba e, ba nu e, în funcție de “agende” personale sau mai puțin publice, interese sau iluzii utopice.

Rezultatele carierei politice ale lui Victor Ponta sunt elocvente. A fondat partide care fie au dispărut, fie s-au întors la PSD cu coada între picioare, a dinamitat relațiile României cu partenerii euroatlantici, a avut relații catastrofale cu partenerii politici în alianțe și coaliții, iar lista ar putea continua. Acum a prins din nou curaj și, pe fondul situației naționale și internaționale, se prezintă ca o alternativă potrivită pentru funcția de președinte al țării.

Realist, candidatura sa nu are șanse în a schimba soarta alegerilor, dar poate încurca turul doi. Iar acest joc poate pune în pericol opțiunea pentru un candidat pro-occidental.

România nu își permite astfel de experimente. Nu acum și nu cu Victor Ponta. De aceea, PNL va cere clarificări în Coaliție, pentru că o alianță nu poate merge „declarat” într-o direcție și „nedeclarat” în alta.

Cristian Niculescu Țâgârlaș, senator PNL Maramureș

Previous Program intervenții în Baia Mare. Întreruperi furnizare apă
Next Rusia a comis 34 de atacuri hibride împotriva României, potrivit unui raport al Italiei. Apare și numele lui Călin Georgescu

About author

You might also like

Politica 0 Comments

150 de femei din cadrul OFLDE au participat la seminarul “Cariera politică a femeilor ALDE” la Poiana Brașov

150 de femei din OFLDE, organizația de femei ALDE, au participat în perioada 16-18 noiembrie 2018, la Poiana Brașov, la seminarul “cariera politică a femeilor ALDE”, organizat de eurodeputatul ALDE,

Actualitate 0 Comments

SENIORII liberali au o nouă CONDUCERE. Victor Paul DOBRE este noul președinte

De curând a avut loc Congresul SNL, în cadrul căruia a fost aleasă o nouă echipă de conducere a seniorilor liberali și a fost stabilită o nouă strategie pentru dezvoltarea

Actualitate 0 Comments

CNA cere protejarea jurnaliștilor, după incidentele de la mitingul pro-Georgescu. „Acest tip de comportament va continua”

Valentin Jucan, vicepreședintele CNA, cere o mai bună protejare a jurnaliștilor de către autorități, după ce la protestul susținătorilor lui Călin Georgescu au fost mai multe episoade de violență la

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply