sfara tours orizontal va ureaza un 2021 plin de calatorii!

SPORT. Victorie clară în deplasare Atletic Drobeta – Fotbal Feminin Baia Mare 1-4 (1-1)

Echipa noastră antrenată de Daniel Lupuți a reuşit o victorie clară în deplasarea de la Drobeta Turnu Severin. În prima repriză am ratat foarte mult şi scorul la pauză a fost doar 1-1, gol înscris de Camelia Daneliuc în min. 10, egalarea venind în min. 40 din penalty, la singura ocazie a gazdelor. În repriza a doua, fetele noastre şi-au respectat blazonul şi au demonstrat că au valoare astfel încât au mai marcat 3 goluri prin Nadia Coreniuc (min. 66), Andreea Cândea (min. 76) şi Alexandra Buftea (min. 85). Din păcate, jocul dur al gazdelor din Drobeta Turnu Severin a dus la accidentarea urâtă a jucătoarei noastre Cristina Maroşan din min. 55 (a fost nevoie să fie transportată de urgență la spital – fractură de antrebaț)

Au evoluat pentru Fotbal Feminin Baia Mare: Florina Cosma – Cristina Rus, Camelia Daneliuc, Diana Butuza, Anamaria Samok – Alexandra Buftea, Nadia Coreniuc, Georgiana Marița, Cristina Maroşan (min. 55 Daria Asuajan) – Andreea Gulin, Andreea Cândea.

Ín urma acestei victorii clare din deplasare, Fotbal Feminin Baia Mare acumulează 18 puncte şi un golaveraj foarte bun: 41-27 (+14).

Previous Ministrul Marcel Boloș, vizită în Maramureș la trei dintre cele mai performante administrații publice locale din județ: Dumbrăvița, Fărcașa și Groși
Next Propunere PNL: Fugarii internaționali vor fi trași la răspundere pentru cheltuielile repatrierii!

About author

You might also like

“Zimbrii” de la CSM Știința Baia Mare, distinși de președintele Consiliului Județean Maramureș, Ionel Bogdan: “Să fiți în continuare pe primul loc, așa cum vreau eu să pun Baia Mare pe primul loc!”

Consiliul Judeţean Maramureș premiază în fiecare an elitele sportului maramureșean, în semn de respect pentru performanțele lor, pentru determinarea, ambiția, dar mai ales sursa de inspirație pe care o aduc

MULT a costat, PUȚIN a rezistat – “PISCINA” DE PE GAZON

Am ajuns de râs și în ProSport, adică la nivel național. Vedetă la noi, măscărici în realitate. Așa poate fi caracterizat primarul din Săsar, Pavel Octavian cu ale sale baze

UBV. Facultatea de SPORT, facultatea oamenilor ÎNVINGĂTORI. “Noi nu alimentăm vise. Noi le desăvârșim”

“Am pierdut mai mult de 9.000 de ocazii în cariera mea. Am pierdut aproape 300 de jocuri. De 26 de ori, mi-a fost oferită lovitura finală, dar am ratat. Am