Locuitorii din localitatea Cărpiniș au rămas joi, 18 iunie, fără apă potabilă, după apariția unei avarii la rețeaua publică de alimentare cu apă.
Potrivit unui anunț transmis de VITAL S.A., întreruperea furnizării apei este cauzată de lucrări de reparații efectuate în regim de urgență la rețeaua publică.
Echipele de intervenție ale operatorului de apă se află la fața locului și lucrează pentru remedierea defecțiunii și reluarea alimentării în cel mai scurt timp.
Conform estimărilor furnizorului, apa potabilă ar urma să fie repusă în funcțiune în jurul orei 14:30.
Reprezentanții VITAL precizează că avaria este independentă de voința operatorului și își cer scuze consumatorilor pentru disconfortul creat.

