GATA cu PILELE la ANGAJĂRI, la Spitalul Județean de Urgență Baia Mare! Concursurile care au dus la angajarea a 42 de medici, anul acesta, au fost ÎNREGISTRATE audio-video!

Comisiile au fost din Centrul Universitar Cluj, București și Oradea.

Pentru 52 de posturi de ASISTENT au fost 173 de concurenți. Lucrările scrise au fost corectate ÎN FAȚA fiecărui CANDIDAT, pe loc, iar probele PRACTICE fiind și înregistrate audio-video de la un capăt la altul “M-am ocupat personal de organizarea concursurilor în așa fel încât să nu existe dubii. Pe unele specializări au fost chiar 3 concurenți pe un loc, oameni pe care nu i-am văzut în viața noastră, care au venit și și-au depus dosarele. Pentru posturile de asistent am organizat concursurile după metodologia examenelor de rezidențiat”, a declarat dr. Lucian Bogdan, directorul medical al Spitalului Județean de Urgență “Dr. Constantin Opriș” din Baia Mare, în cadrul unei conferințe de presă la care au mai participat Ionel Bogdan, președintele Consiliului Județean Maramureș și Alexandru Oros, managerul spitalului.

9907d0c3-5bcd-424d-9714-d0d1fe329fd2-1024x575 GATA cu PILELE la ANGAJĂRI, la Spitalul Județean de Urgență Baia Mare! Concursurile care au dus la angajarea a 42 de medici, anul acesta, au fost ÎNREGISTRATE audio-video!


Pentru că cineva trebuie să facă lucrurile grele!

Partajează acest conținut: