Cristian Niculescu Țâgârlaș – O nouă propunere legislativă importantă pentru mediul de afaceri este blocată de alianța PSD-AUR-USR
Inițiativa PNL pentru susținerea antreprenorilor urma să acorde o bonificație de 5% pentru cei care își plătesc la timp taxele și impozitele.
Blocarea acestei legi de triada PSD-AUR-USR nu doar că privează antreprenorii de un sprijin real, dar transmite un mesaj descurajant pentru mediul de afaceri din România.
Prin respingerea acestei propuneri, PSD, AUR și USR au demonstrat că nu sunt interesate de măsuri reale de sprijin pentru antreprenorii corecți. Antreprenorii români, care contribuie semnificativ la bugetul de stat și sunt motorul economiei, merită recunoaștere și sprijin, nu piedici din partea celor care ar trebui să le apere interesele.

Acum, când agenții privați au nevoie de susținere, era firesc să recompensăm antreprenorii corecți, aceștia fiind motorul economiei.
CMF: 11240002
Cristian Niculescu Țâgârlaș, senator PNL Maramureș
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!