La Cupșeni s-a VOTAT AZI. La ora 17:10 deja se predau VOTURILE. Rânduri din FUNDU’ MINȚII primăriței Lucia Butcure

Mâine sunt alegeri prezidențiale. Diaspora a început votul și sosec în continuare buletine de vot ca urmare a votului prin corespondență.
În țară votul a început doar la Cupșeni, Maramureș, unde primărița Lucia Butcure a hotărât să se voteze azi pentru că mâine e plecată la o nuntă.
Și asta nu e suficient, votarea trebuie înheiată mai repede, la ora 17:00 iar la 17:10, reprezentanții secțiilor de votare trebuie să fie la primărie să predea… VOTURILE!
Desigur, dacă ai cultură generală, buletinele de vot sau voturile e unul și același lucru când din străFUNDUL minții, scuipă mesaje filosofice, diva Butcure.
Oricum, predarea buletinelor de vot, direct de la Primărie, este ILEGALĂ, acestea trebuind să se facă, în condiții speciale, doar în secțiile de votare după care sălile de vot trebuind sigilate!
Oricum e bine, pentru că ne așteptam ca buletinele să fie împărțite pe câmpul cu claie cu fân, locul unde primărița singură în dragoste obișnuiește să facă ședințe foto, printre tractoare Turbo 4×4.
O sesizare la BEJ nu strică în acest caz să o mai fotografiem și pe la cercetări penale.

Detectivul de Presă ȘOC!
About author
You might also like
Gânduri din FUNDU’ grădinii, de Lucia Butcure, “Kardashian” de la Cupșeni. S-a întors DIVA claielor de FÂN
Există mai multe tipuri de femei printre care și cele complexate, care au impresia că toți bărbații sunt morți după ele, că toate femeile le poartă pică și le doresc
Muncitori STÂND. Butcure îi vede LUCRÂND
Butcur(i)e mare/ În prag de sărbătoare. Primărița Lucia Butcure, alias Kardashians de Cupșeni ne anunță pe Facebook: “Au început pregătirile pentru șcenă, pe care vor urca duminică, 30.07.2017, oficialități și
Cinic și Narcisist. Ca “ULTIMA” VĂDUVĂ DE VETERAN de război cu care s-a fotografiat Gabriel Zetea MAI SUNT 900!
Din ciclul “Politicienii fac postări trăznite” se poate scrie o carte numai cu cei din Maramureș. Gabriel Zetea S-A DAT DIN NOU ÎN STAMBĂ pe Facebook și a făcut-o lată,
1 Comment
Bogdan Ioan
November 10, 12:03