sfara tours orizontal va ureaza un 2021 plin de calatorii!

O VICTORIE importantă pentru ACS Fotbal Feminin Baia Mare

Liga 2 națională Feminin : Victorie importantă  în deplasare pentru fetele de la Fotbal Feminin Baia Mare. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – ACS Fotbal Feminin Baia Mare 0-2(0-0)

O victorie importantă pentru ACS Fotbal Feminin Baia Mare a fost obținută în deplasarea de la Sepsi OSK Sfântu Gheorghe. Echipa din Baia Mare s-a impus cu scorul de 2-0 după un meci intens disputat. Prima repriză s-a încheiat la egalitate, 0-0. În partea a doua, echipa oaspete a dominat jocul, iar primul gol a fost înscris de Andreea Cândea în minutul 75, printr-o execuție spectaculoasă din lovitură liberă. Al doilea gol a venit în minutul 83, tot în urma unei execuții de excepție, de această dată din partea Biancăi Lazăr.

Următorul meci al ACS Fotbal Feminin Baia Mare va avea loc pe 13 octombrie 2024, la ora 11:00, când va primi vizita echipei ACS Atletic Drobeta Turnu Severin. Partida se va disputa pe stadionul Viorel Mateianu.

Felicitări fetelor pentru această performanță!

Previous BISERICA din lemn “Sfinții Împărați Constantin și Elena” din Aspra, Maramureș - Să cunoaștem Maramureșul (12)
Next PETROVA. DESCINDERI la un LABORATOR clandestin de producere a DROGURILOR de mare risc