BREAKING NEWS

Seară de EVANGHELIZARE. George Moldovan, vicepreședinte CJ Maramureș: “A fost o seară specială și prietenoasă”

Cu deosebită plăcere am participat la evenimentul „Seara de evanghelizare”, organizat de reprezentanții Bisericii Penticostale „Muntele Sionului” din Baia Mare, în Piața Millenium din municipiu. Îi mulțumesc pentru invitație pastorului Nelu Filip dar și celorlalți din marea familie penticostală. Îi felicit pentru buna organizare. M-au impresionat tinerii prin vocea și mesajul lor vocal și al instrumentelor. Dincolo de ce s-a spus pe scenă, de către reprezentanți locali sau de ce a spus și pastorul Marian Condrat din Tacoma (SUA), important este mesajul cu care am rămas fiecare dintre noi și nu în ultimul rând mesajul pe care îl dăm mai departe. 

Oamenii îl caută mereu pe Dumnezeu și de fiecare dată când pun ura și dezbinarea în fața iubirii dintre semeni, nu au cum să îl găsească. De aceea, răspunsul la întrebarea “De ce Isus Hristos”, trebuie să pornească de la respectul și dragostea față de cei de lângă noi, indiferent de naționalitate, orientare politică sau religioasă. A fost o seară specială și prietenoasă, pentru care țin să le mulțumesc tuturor celor implicați în acest eveniment.

George Moldovan, vicepreședinte al Consiliului Județean Maramureș, secretar general PMP Maramureș

Partajează acest conținut:

Poate ai ratat